YouTube’a göre ‘Oscar’ın en güçlü adayları belli oldu

Oscar adayı filmlerin YouTube’daki en popüler fragmanları belli oldu. “YouTube Film Fragmanları Listesi – 2016 Oscarları”nda ilk üçe sırasıyla The Revenant, Mad Max: Fury Road ve The Martian oturdu.

Oscar Ödül Töreni, 28 Şubat Pazar gecesi

Google’ın online video platformu YouTube, 28 Şubat Pazar gecesi sahiplerini bulacak olan Akademi Ödülleri ya da bilinen adıyla Oscar Ödülleri’nde 2015 yılında aday olan filmlerin en yüksek performans gösteren fragmanlarını açıkladı. Buna göre Oscar adayı olan filmlerin fragmanları, YouTube üzerinde toplamda 200 milyon dakikadan (3.3 milyon saat) fazla izlendi.

Hollywood başta olmak üzere dünya film endüstrisi açısından yılın en önemli gecesi öncesinde Pixability ile işbirliğine giden YouTube, Oscar’ın YouTube’taki yansımasını ve fragmanlarla yaratılan etkileşimi inceledi.

En çok ‘Fantastik’ fimler izlendi

YouTube’un bulgularına göre film içerikleri arasında en çok fragmanlar izleniyor, ardından ise filmle ilgili klip ve incelemeler geliyor.  En çok ilgi gören ve kullanıcılar tarafından beğenme, yorumda bulunma ve paylaşma gibi yollarla etkileşime girilen fragmanlar “Fantastik” türe ait. Bunu “Aksiyon” fragmanları takip ediyor.

En İyi Film Ödülü’ne aday olan 8 filmin yer aldığı Oscar Film Fragmanları Listesi’nde birincilik koltuğuna YouTube izleyicilerinin ilk sıraya yükselttiği The Revenant  oturdu. Bu filmi Mad Max: Fury Road ve The Martian takip etti.

YouTube Oscar’ları 2016 listesi

“En İyi Film” dalında aday olan 8 filmin yer aldığı “YouTube Film Fragmanları Listesi – 2016 Oscar’ları” şöyle oluştu:

1- The Revenant – 20th Century Fox

2- Mad Max: Fury Road – Warner Bros.

4- The Big Short – Paramount Pictures

5- Bridge Of Spies – Disney / Dreamworks

6- BROOKLYN – Fox Searchlight

7- Room – A24

8- Spotlight – Open Road Films


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın