YouTube TV aylık 35 dolara abone almaya başlıyor

Dünyanın en büyük online video platformu YouTube televizyon yayınlarına başlıyor. Google’ın video platformunun öncelikle ABD’de devreye alacağı Youtube TV’de 40’dan fazla kablolu yayın kanalı bulunuyor. YouTube TV’de yer alan kanalar arasında, Fox, ABC, CBS, ESPN, CNBC ve National Geographic gibi kanalllar yer alıyor.

Aylık 35 dolara abone olunabilecek olan YouTube TV’de, bu ücret karşılığında herhangi bir taahhüt vermeden tek fiyat üzerinden 6 farklı kullanıcı için hesap açılabilecek.

Gelecek aylarda kullanıma açılması beklenen servis ile birlikte YouTube’taki video yayınlarını reklamsız olarak seyretmek isteyen kullanıcılar için sunulan YouTube Red de ücretsiz olarak kullanabilecek. Aboneler, YouTube TV’de yer alan canlı yayınları bulut üzerinden (Cloud DVR) kaydedebilecek.

Günde 1 milyar saat izleniyor

ABD’deki kullanıcılar için ön kayıtların alınmaya başlandığı YouTube TV’ye, Web’in yanısıra, akıllı televizyon ve mobil uygulamaları üzerinden erişilebilecek.

YouTube’ta, kullanıcılarının günde ortalama 1 milyar saat video izlediğini duyuran Google, YouTube TV ile birlikte Apple TV, Netflix, Amazon Prime Video ile de rekabete soyunmuş oldu. YouTube TV ile ilgili ayrıntılı bilgilere buradan erişebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın