Zuckerberg yarıda bıraktığı Harvard’a geri dönüyor

Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, disiplin cezası almasının ardından bıraktığı Harvard Üniversitesi’ne geri dönüyor. Öğrencilik yıllarında kurduğu Facebook’u daha da geliştirmek için Harvard Üniversitesi’ndeki eğitimini yarıda bırakan Zuckerberg, üniversitenin mezuniyet törenine konuşmacı olarak çağrıldı. Zuckerberg Harvard Üniversitesi’nden fahri doktora da alacak.

Harvard Başkanı Drew Faust, Mark Zuckerberg’in üniversitenin 25 Mayıs 2017 tarihinde düzenlenecek olan 366. mezuniyet töreninde bir konuşma yapacağını, ayrıca kendisine fahri doktora ünvanı verileceğini duyurdu

Bill Gates de aynı yoldan geçti

2003 yılında harvard Üniversitesi’ne giren Zuckerberg, şu anki Facebook’un öncülleri olan “Face Mash” ve “Thefacebook” için okul arkadaşlarının fotoğraflarını gizlice ele geçirmişti. Bu yüzden üniversite yönetiminde disiplin cezası alan Zuckerberg, Facebook projesine hız vermek için kendi isteğiyle 2004 yılında Harvard’tan ayrılmıştı.

Diplomasız gitti, 58 milyar dolar ile dönüyor

Böylece dünyanın en büyük sosyal ağının kurucusu olan Mark Zuckerberg, Harvard Üniversitesi’nin daveti ile tam 13 yıl sonra kampüse dönmüş olacak. Tabi Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, bu 13 yıla 2 milyara yakın kişinin kullandığı ve dünyanın “sosyalleşme” deneyimini değiştiren bir ağ ve 58 milyar dolar ile kendisini dünyanın en zengin  5. ismi yapan kişisel serveti de sığdırdı.

sosyal medya 1.9 milyar kullanıcıya ulaşan Facebook’un  kurucusu Mark Zuckerberg gibi Microsoft’un kurucusu Bill Gates de eğitimini tamamlamadan ayrıldığı Harvard’a 2007’deki mezuniyet konuşmacısı olarak tekrar adım atmıştı. (Unutmadan, Bill Gates de 86.5 milyar dolarlık kişisel serveti ile dünyanın en zengin ismi…)


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın