Zuckerberg kızının adıyla alınan internet adını 700 $’a devraldı!

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında baba olan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ile Priscilla Chan Zuckerberg‘in kızı adına açılan internet alan adını 700 dolara satın aldı. Zuckerberg çiftinin “Max” adını verdikleri kızlarının doğduğu 2 Aralık 2015 tarihinde Amal Augustine adlı Hindistan’daki elektronik mühendisliği öğrencisi kendi adına maxchanzuckerberg.org internet sitesini 10 yıllığına kayıt ettirmişti.

Bu alan adını GoDaddy’nin açık artırma sitesinde satılığa çıkaran Amal Augustine’nin ilanına talep gelmeyince, Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg adını gizleyerek, sahibi olduğu varlık yönetim şirketi Iconiq Capital aracılığıyla Hintli öğrenciye teklif yaptı.

Hintli mühendislik öğrencisi de aldığı alan adına beklediği ilgiyi görememesinin ardından devreye giren Iconiq Capital’a maxchanzuckerberg.org  alan adını 700 dolara devretti. Taraflar arasında dün atılan imzaların ardından, bu alan adını alan gerçek kişinin de Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg olduğu ortaya çıktı.

‘Fark edemedim, pişmanım!’

Amal Augustine

Amal Augustine, Hindistan’ın Kochi kentinde elektronik mühendisliği son sınıf öğrencisi.

“Zaman zaman belirli alan adlarını satın alıyorum. Onların (Zuckerberg çifti) bebeği doğup, kızlarına verecekleri isimleri açıkladıklarında da bu alan adını almıştım” diyen Amal Augustine, “Zuckerberg tarafından alındığını anlamadım. Fark ettiğimde ise her şey için çok geçti. 700 dolarlık teklif gelince kabul ettim. Gerçek, Facebook’un antetli kağıdıyla gelen mektupla ortaya çıktı” sözleriyle pişmanlığını ifade etti.

Maxchanzuckerberg.org alan adını geç kalmasına karşın 700 dolara almayı başaran Mark Zuckerberg ise bu kez hızlı tuttu ve maxchanzuckerberg.org adresini eşi Priscilla Chan ile birlikte kurucusu oldukları Chan Zuckerberg Initiative Vakfı’nnın internet adresi olan chanzuckerberg.com‘a yönlendirdi.

 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın