Türk yapımı ilk MMOFPS oyunu olan Zula, e-Spor arenasına çıktı

Türkiye’de geliştirilen ilk MMOFPS (çok oyunculu çevrimiçi birinci şahıs gözünden oynanan) oyunu olan Zula, e-Spor arenasına çıktı. İstanbul merkezli oyun stüdyosu Lokum Games tarafından geliştirilen Zula için düzenlenen ilk “Online Klan Turnuvası”nın detayları belli oldu. Buna göre GameSatış’ın sponsorluğunda gerçekleşecek olan ilk online  turnuvada 5.000 TL nakit para ödülü dağıtılacak.

Kayıtları 14-19 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan turnuvaya kayıt yaptıran ilk 24 Takım direk olarak mücadeleye katılmaya hak kazanıyor. Sonraki 8 takım ise yapılacak olan çekiliş sonunda belirlenecek. Turnuvada mücadeleler ise 23-24-25-26 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.

5000 TL ödül verilecek

ZU_Klan_Turnuvası_facebookEşref Dayı, Azad, Şamil Dudayev, bordo bereli üst teğmen Demir, Gladyo bölge sorumlusu Ivan Vasilyev başta olmak üzere 16 temel karakterin yer aldığı ve Türkiye’deki istihbarat servisleri, gladyo ve vatanserverler arasındaki mücadeleyi konu alan Zula, 15 yaş ve üzeri kullanıcılara açık.

Ayrıntılı oyun rehberine buradan ulaşabileceğiniz Zula için düzenlenen turnuvanın ödül havuzunda, 5000 TL nakit para ödülünün yanı sıra 1200000 Zula Altını da katılımcılara dağıtılacak.

Zula 1. Klan Turnuvası‘na katılmak isteyen takımların, Zula’nın resmi forum sitesi üzerinden 1 takım kaptanı belirleyerek, 5 asil +1 yedek oyuncu ile başvurmaları gerekiyor.

Gamesatış sponsorluğunda düzenlenecek bu  turnuva ile birlikte e-Spor arenasına hızlı bir giriş yapmayı hedefleyen Zula Ekibi, ilerleyen günlerde offline ve online etkinlikler düzenleyerek bu alanda Türkiye genelindeki etkinliklerine hız vermeyi planlıyor.

 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın